Olejki do włosów, olejowanie włosów

Olejki eteryczne, zapachowe, awokado i nie tylko

Jak dbać o włosy?

Tagi: , , , , , , , ,

W dzisiejszych czasach wielu z nas zapomina jak ważne jest dbanie o nasze włosy. Musimy pamiętać, że żyjemy w klimacie umiarkowanym, a co za tym idzie obserwujemy ciągłe zmiany pogody i warunków atmosferycznych, na których negatywne działanie strasznie narażone są nasze włosy, dlatego jeżeli nie będziemy odpowiednio o nie dbać, w końcu staną się brzydkie, połamane i matowe. Oczywiście nie tylko warunki atmosferyczne wpływają negatywnie na stan naszego włosa, obecnie wiele ludzi poddaje je silnym działaniom chemicznym, a mianowicie farbowaniu. Często zdarza się, że nakładany jest kolor na kolor, nie licząc się z tym, że z każdym kolejnym farbowaniem włos staje się słabszy i łamliwy, co doprowadza do jego wykruszania i wypadania. Dlatego tak ważne jest, aby podczas farbowania, równolegle do tego stosować odpowiednie kosmetyki wzmacniające. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór wśród kosmetyków przeznaczonych dla naszych włosów. Podstawą udanej kuracji jest dobór odpowiedniego szamponu, które zazwyczaj mają wyszczególnione na etykiecie do jakiego typu włosów powinny być stosowane, tak więc możemy spotkać się z różnymi rodzajami szamponów, między innymi, przeciwłupieżowe, przeznaczone dla włosów farbowanych, suchych i łamliwych, normalnych, przetłuszczających, i tym podobne, jak również szampony dwa w jednym, czyli szampon z odżywką w jednym. Ten ostatni jednak z pewnością nie przyniesie nam tak dobrego efektu jak oddzielne stosowanie szamponu i odżywki, jednak dla wielu jest to uciążliwe ze względu na potrzebę ponownego płukania włosów po nałożeniu odżywki. W celu dodania włosom blasku, ostatnimi czasy popularne stało się stosowanie jedwabiu kosmetycznego, który pomimo tego, że nada włosom ładny i zdrowy wygląd, nałożony na mokre włosy znacznie ułatwi ich rozczesywanie. Dla osób, które praktykują codzienne układanie i modelowanie włosów, poleca się różne pianki, żele i lakiery, jednak częste ich stosowanie, również może mieć negatywny wpływ na stan naszych włosów. Pomimo kosmetyków, każdy z nas powinien pamiętać o regularnym podcinaniu włosów, gdyż pozbędziemy się rozdwojonych końcówek i stosunkowo je wzmocnimy.

Kosmetyki do mycia włosów

Tagi: , , , , , ,

22Mycie włosów jest codzienną czynnością, którą musi wykonywać każdy z nas, jest tak ponieważ gromadzi się na nich kurz oraz inne zanieczyszczenia, które decydują o ich wyglądzie oraz stanie naszej skóry głowy. To, jakie włosy będziemy mieć zależy przede wszystkim od mycia oraz doboru kosmetyku, czyli szamponu. Każdy z nich jest inny i posiada złożony skład chemiczny. Ze względu na zastosowanie szamponów możemy podzielić je na kilka grup, czyli szamponu dla włosów suchych i łamliwych. Tego typu włosy potrzebują kosmetyków bogatych w proteiny oraz lipidy, ponieważ tylko one zatrzymują wilgoć we włosach i naturalnie je odbudowują od wewnątrz. Kolejna grupa to włosy słabe i wypadające. Problem z takimi przypadłościami ma większość ludzi dzieje się tak, ponieważ nie właściwie dbamy o nasze włosy, czyli farbujemy je suszymy czy też prostujemy na skutek, czego włosy stają się bardzo słabe i w konsekwencji wypadają. Jeśli jesteśmy posiadaczami słabych włosów warto jest zainwestować w szampony łagodne, czyli takie, które zawierają ekstrakty wzmacniające i witaminy. Następną grupą szamponów są szampony do włosów farbowanych, po te najczęściej sięgają kobiety, które często lubią zmienić swój wygląd. Nowy kolor znakomicie prezentuje się na włosach, ale nie na długo, ponieważ na skutek nakładani farby włosy wysuszają się i są łamliwe, dlatego też potrzebują szczególnej pielęgnacji i pomocy. W tym wypadku przydadzą się szampony o właściwościach wygładzających oraz odbudowujących strukturę włosa. Watro dodać, że szampony te również znakomicie chronią kolor naszych włosów, co jest bardzo ważne dla osób często farbujących się. Ostatnia grupa kosmetyków do mycia włosów to szampony przeznaczone dla dzieci. Seria ta skierowana jest tylko dla dzieci, ponieważ zawiera bardzo słabe i delikatne substancje myjące. Szampony te wyróżniają się też pięknym zapachem i delikatnymi substancjami myjącymi, które nie podrażniają skóry a nawet oczu podczas mycia poza tym są przydatne w rozczesywaniu splątanych włosów. Kosmetyków do mycia włosów jest bardzo wiele, dlatego też zanim się na jakiś zdecydujemy musimy uważnie przeczytać etykietę znajdującą się na opakowaniu po to, aby jak najlepiej dopasować kosmetyk do rodzaju naszych włosów. Szampony są bardzo ważnymi kosmetykami pielęgnacyjnymi, ponieważ nie tylko poprawiają kondycje włosów, ale przede wszystkim wpływają na stan naszej skóry. Zdrowa skóra to zdrowe włosy pozbawione łupieżu czy też innych dolegliwości, ale przede wszystkim mocne cebulki.

Sposoby na wypadanie włosów

Tagi: , , , , , , ,

63Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele mogą one być skutkiem złego odżywiania się, burzy hormonalnej lub poważnej choroby. Zwykle wypadanie włosów zaczyna się bardzo niewinnie, czyli na szczotce obserwujemy większą ilość włosów, w wannie podczas kąpieli też pojawia się ich więcej. Nie musi być to od razu coś złego, czyli choroba warto jednak udać się do dermatologa, aby ustalił, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Tylko dobra diagnoza pozwoli zlikwidować problem na trwale. Zwykle włosy wypadają, ponieważ przestają być prawidłowo odżywiane w konsekwencji s tają się słabsze i wypadają. Dla kobiet jest to prawdziwy dramat, ponieważ włosy są ich ozdobą, dlatego też, aby nie dopuścić do brzydkich, przerzedzeń na głowie i łysiny trzeba włosy natychmiast odbudować. Jest to możliwe za pomocą odpowiednich szamponów i odżywek. Tylko one wzmacniają korzeń włosa i chronią go przed działaniem wolnych rodników. Problem wypadania włosów dotyka ludzi w każdym wieku i bez względu na płeć mimo to trzeba się temu przeciwstawić, czyli walczyć z utratą włosów. Pomocne są tutaj preparaty ziołowe, ponieważ te zawierają przede wszystkim aminexil, który wzmacnia korzeń włosa, co za tym idzie włos mocniej tkwi w skórze nie można pominąć też licznych witamin z grupy pp, b5 i b6. kosmetyki to najbardziej sprawdzony sposób w walce z wypadaniem włosów jednak nie można opierać się tylko na nich ważna jest też codzienna pielęgnacja naszych włosów, czyli począwszy od ich mycia po suszenie i modelowanie. Co ważne, aby włosy nie wypadały Nie należy ich myć w zbyt gorącej wodzie, ponieważ wtedy się osłabiają poza tym szampon musi być dopasowany do konkretnego rodzaju naszych włosów. Jeśli mamy włosy długie nie powinniśmy ich też przemęczać nadmiarem suszarki czy też prostownicy, ponieważ urządzenia te działają na włosy wysoką temperaturą i w efekcie osłabiają je. Włosów też nie należy zbyt mocno upinać lub działać na nie lakierem i innymi utrwalaczami, ponieważ przeciążony i wysuszony włos szybko obumiera i wypada. Ważne jest też to, aby zbyt często nie farbować włosów, ponieważ substancje chemiczne zawarte w farbie również osłabiają strukturę włosa i go wysuszają. Rady te skierowane są przede wszystkim do kobiet, ponieważ te najczęściej eksperymentują z włosami. Przy wypadaniu włosów można sobie pomóc kosmetykami jednak, kiedy zjawisko wypadania to jest zbyt silne i nie ustaje wtedy należy udać się do specjalisty, ponieważ może być to oznaka poważnej choroby. Jak widać ciało umie sygnalizować nam stan zapalny, więc trzeba mieć na to wzgląd i dbać o siebie dokładnie.

Sposoby na gęste włosy

Tagi: , , , , , , ,

54Pozbawione gęstości włosy nie muszą być od razu pretekstem do ich podcinania, ponieważ istnieje wiele sposobów mogących nam pomóc odpowiednio je wystylizować tak by były puszyste i gęste. Gęste włosy są obecnie rzadkością, ponieważ nie dbamy o nie właściwie, odpowiadają za to też czynniki genetyczne, czyli kod dna, jaki dostajemy od swoich rodziców, to on po części decyduje o naszych cechach dziedzicznych. Nawet, jeśli ktoś posiada gęste włosy nie musi to oznaczać, że takie pozostaną one na zawsze, ponieważ dziennie wypada nam około stu włosów, nie właściwa pielęgnacja pogłębia tylko ten stan. Jeśli jesteśmy właścicielkami włosów rzadkich możemy je tak wystylizować, aby ukryć skutecznie ten defekt, wystarczy tylko włosy podkręcić. Loki naturalnie dodają fryzurze objętości i do tego pięknie się prezentują, loki to dobra fryzura, na co dzień, jaki do święta, dlatego też możemy stosować je w każdej sytuacji. Aby wykonać takie fryzurę z lokami na początek należy zamoczyć włosy i umyć je odpowiednim szamponem, czyli takim, który nada im odpowiedniej gęstość i zwiększy ich objętość. Kolejny krok to rozczesanie włosów podczas tej czynności włosy uszkadzają się i wypadają, dlatego też dobrze jest zastosować tutaj grzebień o szerokich ząbkach. Przed uczesaniem watro też nałożyć odżywkę dzięki temu kosmetykowi włosy nie tylko łatwiej rozczeszą się, ale też będą pięknie lśniły. Odzywka ma to do siebie, że nie tylko odżywia włosy, ale też wygładza, dlatego też watro ją zastosować, może być ona w płynie lub w kremie wybór konsystencji zależy już od nas. Kolejną czynnością jest nałożenie preparatów, które chronią przed działaniem wysokich temperatur najczęściej są to maseczki lub spreje. Czynność ta jest konieczna, ponieważ włosy będą poddawane następnie suszeniu i mogą znacznie się osłabić. Kiedy już na szczotce wymodelujemy naszą fryzurę zostają tylko końcowe zabiegi upiększające włosy czyli możemy je spryskać jedwabiem w spreju dzięki czemu będą one pięknie błyszczały oraz lakierem. Przy tego typu kosmetyku trzeba jednak pamiętać o zapewnieniu odległości miedzy włosem a lakierem nie może być ona zbyt mała, ponieważ wtedy włosy po sklejają się i nie będą estetycznie wyglądały. Aby fryzura wyglądała naturalnie nie powinno się piskać dużo lakieru tylko nie zbędne minimum do utrzymania loków. Dzięki temu nie osłabimy dodatkowo włosów, które pod wpływem lakieru są łamliwe i bardzo się wysuszają. Lakier jest już ostatecznym uwieńczeniem naszej fryzury. Co ważne loki można stosować nie tylko na długie włosy ale też na krótkie po to aby uzyskać efekt gęstych i pięknych włosów.