Olejki do włosów, olejowanie włosów

Olejki eteryczne, zapachowe, awokado i nie tylko

Nie szkodzą, ale i nie pomagają

Tagi: , , , , , ,

5Wysoko rozwinięta branża kosmetyczna stara się wypełnić każdą lukę w swojej dziedzinie. Kosmetyki więc służą nam, działając niemal na każdą część ciała. Zasadniczo można podzielić je przynajmniej na trzy grupy. Do pierwszej należeć będą tak zwane kolorowe kosmetyki, które służą do wykonywania makijażu. W drugiej grupie znajdą się kosmetyki zapachowe, a w trzeciej kosmetyki do pielęgnacji twarzy i całego ciała. Ta ostatnia grupa kosmetyków bardzo poszerzyła w ostatnim czasie swój asortyment. Próbuje się nam wmówić, że istnieją specyfiki o cudownym wręcz działaniu. Kuszą bowiem znajdującymi się w ich nazwach słowami, które wydają się obiecywać, że stosowanie danego kosmetyku wyszczupli naszą sylwetkę. Oczywiście to dość duże uogólnienie wywołuje jednak zamierzony efekt. Panie bowiem bardzo chcą wierzyć w istnienie kosmetyków o właściwościach wręcz magicznych. Niestety, nie każda z nich czyta dopisane maleńkimi literami uwagi, według których stosowanie danego specyfiku owszem, powoduje wyszczuplenie sylwetki, ale w połączeniu z intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi. Zresztą nie trzeba być chyba ekspertem w dziedzinie kosmetyków, by stwierdzić, że takie działanie byłoby zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Trudno osiągnąć taki efekt bez wkładu jakiegokolwiek wysiłku i starań. W gruncie rzeczy tak mało jest wśród kosmetyków do ciała specyfików, które spełniają bardziej realne obietnice, jak choćby długotrwałe nawilżenie skóry. Tak wiele opakowań różnych kosmetyków je zakłada już na etykiecie, a dopiero w trakcie używania okazuje się, że w ogóle nie odczuwamy takiego efektu. Często też ulegamy złudnemu wrażeniu, że kosmetyki drogie będą bardziej skuteczne. Tymczasem okazuje się, że – jak dowodzą sondaże – największą skutecznością działania cieszą się kosmetyki stosunkowo tanie, oparte na bazie naturalnych składników. Te drogie natomiast – jak często określają konsumentki – nie szkodzą, ale i nie pomagają. Kosmetyków do pielęgnacji ciała z całą pewnością należy używać, warto jednak wybrać markę, która oferuje produkty o niewygórowanych cenach, ale faktycznym działaniu.

Stopy wołają o pomoc

Tagi: , , , , , , , ,

11Dbając o urodę nie możemy zapominać o stopach. Jednak często zdarza się tak, że przypominamy sobie o nich dopiero w okresie lata, kiedy to mamy je pokazać w różnego rodzaju klapkach i sandałach. Niestety nasze stopy, jak i inne części naszego ciała potrzebują odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok, a szczególnie w zimie, gdyż właśnie w tym okresie, chowamy je w ciężkich zimowych butach i narażamy na wszelkiego rodzaju obtarcia, odciski i tym podobne. Musimy pamiętać, że stopy odpowiadają za komfort chodzenia, dlatego tak istotna jest ich prawidłowa pielęgnacja. Na czym ona polega? Należy codziennie dokładnie myć stopy w ciepłej, ale nie gorącej wodzie, a następnie właściwe i dokładne wytarcie. Zaleca się również stosowanie odpowiednich kemów nawilżających, natłuszczających i tym podobnych, jak również stosowanie pumeksu, w celu usunięcia zrogowaciałej skóry, szczególnie z pięt oraz wszelkiego rodzaju peelingów i kremów złuszczających. Dbając o stopy, nie możemy zapomnieć o paznokciach, które powinny być regularnie przycinane i malowane odżywkami w postaci lakierów do paznokci. Dzięki tym zabiegom nasze stopy będą odpowiednio nawilżone, a ich skóra elastyczna i zdrowa. Do odpowiedniej pielęgnacji stóp nie powinno się jedynie podchodzić z perspektywy dbania o urodę, ale również należy brać po uwagę aspekty zdrowotne, gdyż stopy zaniedbane są podatniejsze na zakażenia grzybicze i inne choroby skórne. Pomimo chorób skórnych możemy spotkać się również z nadmierną potliwością stóp. W tym wypadku zaleca się stosowanie różnego rodzaju zasypek, talków i dezodorantów, jak również częste zmienianie skarpetek, które obowiązkowo muszą być wykonane z naturalnych materiałów. Innym problemem, który zazwyczaj jest bezbolesny, ale za to wygląda mało estetycznie jest problem popękanych pięt. W celu usunięcia zrogowaciałej skóry należy używać wszelkiego rodzaju peelingów i kremów zmiękczających skórę, jak również kremów lub maści zawierających witaminę A. Odciski, to chyba jedno z najboleśniejszych schorzeń, które mogą spotkać stopy. Jednak, gdy już się pojawią musimy zadbać o ich ochronę, stosując plastry lub miękkie wkładki oraz stosować ciepłe, ale nie gorące kąpiele samych stóp.

…bo szczęściu trzeba pomagać

Tagi: , , , , , ,

2Jednym z popularniejszych zawodów jest dziś zawód kosmetyczki. Jeszcze do niedawna traktowany dość po macoszemu, dziś wrócił do łask i cieszy się dużą renomą. Często traktujemy kosmetyczki niemal jak lekarzy i bardzo liczymy się z ich zdaniem. I słusznie. Są to bowiem osoby gruntownie przygotowane pod względem merytorycznym do wykonywania swojego zawodu. Korzystają z największych osiągnięć w swojej dziedzinie. To wszystko sprawia, że możemy się czuć bezpiecznie, oddając w ręce kosmetyczek naszą urodę. Kosmetyczka to jednak przede wszystkim sposób na pracę dość przyjemną i z reguły dobrze płatną. Przede wszystkim zaś dającą duże możliwości zarobkowe. Oczywiście mowa o przedstawicielach tego zawodu, którzy pracują na własny rachunek. Zmiany w tej dziedzinie zachodzą dziś tak często, że wachlarz oferowanych usług wciąż się powiększa. Oczywiście właściciele salonów kosmetycznych muszą być przygotowani na nieustanne inwestycje, gdyż tylko dobrze wyposażony salon, posiadający urządzenia najwyższej klasy, spełni oczekiwania najbardziej wybrednych klientów. Poza tym, zabiegi, do których wykonywania wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, cenione są najwyżej. Współczesne kobiety, świadome społecznej presji odnośnie kanonów piękna, nie szczędzą pieniędzy na retusz mankamentów swojej urody. Zwłaszcza cenią sobie zabiegi, które poprawiają wygląd, a nie wymagają użycia skalpela. Przed właścicielami salonów kosmetycznych stoją zatem nieograniczone możliwości. Inwestycja w wykwalifikowany personel i nowoczesny sprzęt z całą pewnością zwróci się szybciej, niż można by się tego spodziewać. Przemożny wpływ naszego wyglądu na pracę i to, jak jesteśmy postrzegani przez innych nie skończy się tak szybko. Warto więc zadbać o siebie i zagwarantować sobie sukces w życiu, przynajmniej na tyle, na ile jest to możliwe. Przecież szczęściu trzeba pomagać. Wiedzą o tym najlepiej aktorki, modelki i prezenterki, ale coraz częściej tak zwani szarzy obywatele zaczynają się przekonywać o prawdziwości tego twierdzenia.